Виена: Маратонска средба Димитров-Коѕиас-Нимиц, преговорите продолжуваат

14.02.2018 | 09:17
Прочитано: 1145

Продолжување на преговорите меѓу Македонија и Грција околу спорот со името под покровителство на ОН, ова е единствениот заклучок за кој информираа од МНР по речиси 6 часовниот состанок во Виена кој го имаа шефовите на македонската и грчката дипломатија  Димитров и Коѕијас во присуство на медијаторот Нимиц.

Сепак од министерството не откриваат повеќе детали околу тоа  дали на маса бил ставен нацрт договорот од Коѕијас.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.