Емисии

05.06.2018 - 00:17
Бизнисмените не можат да најдат стручен кадар, невработените не можат да најдат работа. Зошто е изместен пазарот на труд? Во земјава има повеќе од 213 000 невработени, стапката се намалува. Дали поради новоотворени работни места или како последица на административни чистки? Кои професии се најбарани, каде има најмногу слободни работни места? Имаме ли стратегија како да го спречиме иселеничкиот егзодус? 24 Тренд Анализа, со Билјана Јовановска - директорка на Агенцијата за вработување, Марјан Петрески - универзитетски професор и Миле Бошков - Бизнис конфедерација на Македонија.
04.06.2018 - 19:59
Повторно се дружиме со вечниот шармер Владо Калембер... Како техно музиката му ги расипала плановите... За искуството на Евровизија... За конечното признание од синот... Патот до успехот, втор дел со Владо Калембер.
04.06.2018 - 19:56
Теми 1: Предвремени парламентарни избори побара Мицкоски на антивладиниот протест Тема 2: Колку се безбедни патиштата во Македонија?
04.06.2018 - 19:52
Гости: Симона Веселинова - танчер, кореограф, Калина Трајковска, Ања Илиќ, Ана Павловска
04.06.2018 - 19:36
Гостин: Стефан Манасиевиќ
04.06.2018 - 19:23
Гостин: Никица Кусиникова
04.06.2018 - 19:21
Гостин: д-р Гордана Кипровска - спец. гинеколог акушер - Клиника „Жан Митрев“
04.06.2018 - 18:08
Тема: Македонија е на дното во Европа по статистиките за безбедност во сообраќајот
04.06.2018 - 18:06
Тема: Остеопороза Гостин: асс. д-р Искра Битоска, ссци. ендокринолог
02.06.2018 - 14:45
Една година Влада- дојде ли живот за сите или само за функционерите- ги заборави ли СДСМ ветувањата или пак опозицијата не сака да ги види исполнети. Власта во фото-финиш за спорот со името, ќе и стави ли опозицијата „сопка“ или пак ќе имa консензус за најбитното прашање во државата. Ќе резултирaaт ли обвинувањата за „чемер и јад“ во земјава со барање за предвремени избори на саботниот протест на ВМРО ДПМНЕ. Дуел меѓу генералните секретари на двете најголеми партии во македонскиот блок СДСМ и ВМРО ДПМНЕ - Александар Кирацоски и Игор Јанушев.
01.06.2018 - 19:31
Слободна тема
01.06.2018 - 16:12
Тема: Третман на Ишијалгија Гостин: д-р Атина Панговска-спец. физијатар.