Емисии

07.06.2018 - 00:16
Гостин: Ирина Велевска - маг. по фармација
07.06.2018 - 00:15
Гости: Тони Станковски - Здружение „Љубезност“, Гоце Николов - Здружение „Порака“, Андреј Ѓокиќ - Суниленс Македонија
07.06.2018 - 00:15
Гостин: Марија Богоевска
06.06.2018 - 21:48
Дали премиерите Заев и Ципрас ќе си подадат рака за крај на дводеценискиот спор околу разликите за името или македонско-грчкиот јазол ќе продолжи да тлее? Во Фактор магазин Дамјан Манчевски, ВМРО-ДПМНЕ против промена на уставното име и уставна ревизија, но што е алтернативата ако нема компромис со Грција? За спорните историски образовни прашања интервју со Драги Георгиев, претседател на македонската Комисија која заедно со колегите од Бугарија ќе треба да ги пеглаат спорните прашања меѓу двете соседни земји. Фактор магазин, утревечер во 19.30.
06.06.2018 - 10:09
Гости: Билјана Црвенковска - писател, Миа Шеќероска, Леа Црвенковска
06.06.2018 - 01:53
Почна како прв чекор кон промена на граѓанската свест, а во што се преточи? Шарената револуција - две години подоцна. Дали револуцијата денеска е под државна капа или граѓанскиот крик кој ги извади на улица нема да калкулира со политичката пропаганда и ветувања. Надвор и во владата - кои се промените, ќе дојде ли животот и за кого? Ќе останат ли печатите од шарената револуција само носталгична дамка на граѓанскиот гнев или ќе бидат мотив за конечно создавање граѓанска државата? Во Отворено граѓанските активисти, критичари, поддржувачи, кој и колку направи за подобро утре. Гости: Ивана Туфегџиќ, Јордан Шишковски, Владимир Куновски и Никола Наумовски.
05.06.2018 - 17:15
Тема: При надеж за решение за името во следните денови, ДИК се екипира за референдум, а законот за јазици е „замрзнат“
05.06.2018 - 17:06
Тема 1: Новата министерка за правда Рената Десковска ќе го „чешла“ законот за извршување Тема 2: Спорот со МПЦ тема на средбите Вартоломеј, Јеронимос, Ципрас и Павлопулос
05.06.2018 - 17:00
Тема 1: Новата министерка за правда Рената Десковска ќе го „чешла“ законот за извршување Тема 2: Спорот со МПЦ тема на средбите Вартоломеј, Јеронимос, Ципрас и Павлопулос
05.06.2018 - 16:59
Тема: Перианални фисури Гостин: проф. д-р Драгослав Младеновиќ-ссци. абдоминален хирург
05.06.2018 - 13:12
Тема3: Светски ден на животната средина Гости: Диме Меловски - Македонско еколошко друштво Фросина Пандурска - Дармиќанин - Македонско еколошко друштво
05.06.2018 - 12:57
Превртливци, бивши затвореници, олигарси и политички калкуланти, ова е дел од лидерството на малите партии. Менуваат партии, формираат нови, но најслатка е коалицијата со власта. Како од 11 години верност и молк со Груевски се преминува во тимот на Заев. Зошто власта крие кои се именуваните функционери од пазарот со коалиционите партнери, кој е слуга, а кој господар во политичката игра. За улогата на малите партии во демократијата и за тоа како големите намерно ја држат Македонија со мали шанси за реални нови опции...Вечерва во Проверено, на телевизија 24 во 19.30