Емисии

12.06.2018 - 16:05
Тема: Спондилоза на врат Гостин: Тоше Соколов, физиотерапевт - нутриционист и фитнес тренер
12.06.2018 - 15:04
Македонско овчарско куче караман Гостин: Влатко Костовски - член на Управен одбор на Кинолошки клуб „Македонско овчарско куче караман“ Габриел Стибел - член на Управен одбор на Кинолошки клуб „Македонско овчарско куче караман“
12.06.2018 - 14:51
Гостин: Ратка Тирицовска Гостин: Теа Трајковска
12.06.2018 - 01:30
Тема: Превенција и третман на спортски повреди Гостин: Дејан Ѓорѓиевски-мануелен терапевт.
12.06.2018 - 00:48
Се одбројува до епилог на долгогодишнот спор за името. Клучот е во рацете на премиерите Заев и Ципрас - во атинската палата ненајавена средба на грчкиот премиер со неговиот министер за надворешни – Коѕијас. Во Македонија – јавноста во очекување - официјален Брисел очекува решение, се ближат Советот на Европа и Самитот на НАТО – дали ќе биде врачена покана за членство во Северноатланската алијанса? 24 Тренд анализа со Сашо Клековски од Македонски центар за меѓународна соработка, аналитичарот Башким Бакиу, Зоран Димитровски - новинар „Фокус“
11.06.2018 - 23:55
Нечии судбини се предодредени со раѓањето... Како ескивирало чување крави... За редот и дисциплината воспоставени од татко му... Во понеделник, еден од најталентираните фудбалери од оваа почва, а талентот го покажал низ цел свет... Милко Ѓуровски во Патот до успехот
11.06.2018 - 11:07
Гостин: Фросина Ристовска - психолог и психотерапевт, Клиника „Жан Митрев“
11.06.2018 - 10:03
Гости: Кристијан Марковски - DJ Kortexx и Симеон Коруноски
11.06.2018 - 09:32
Гостин: Олга Панго - Уметнички раководител на балетот при МОБ, кореограф
09.06.2018 - 23:09
Гости: Мина Блажев, Лина Пејовска и Мартија Станојковиќ
08.06.2018 - 21:58
Што ќе донесат новите проекти на министерот Филипче, што ги нема во програмата на СДСМ? Како ќе се заштеди со досега најскапиот тендер за реагенси? Дали директорите ќе гарантираат за крвта која од Велес ќе се носи во Битола, од Кавадарци во Струмица? Кој е интересот во социјална држава со солидарен здравствен систем, приватници да инвестираат во Брзата помош или во болницата „8 Септември“? Како тоа ќе се одрази на пациентите? Во 24 анализа дебатираат Арбен Таравари екс министер за здравство, Игор Николов нефролог и Димитар Стровјански директор на Општата болница во Велес.
08.06.2018 - 21:38