Емисии

14.06.2018 - 11:36
Осумгодишниот Ѓорѓи од Скопје урива рекорди во местење на рубикова коцка Гости: Ѓорѓи Чешмеџиевски Ристо Чешмеџиевски
14.06.2018 - 11:32
Тема: Дијагностика и третман на мултиплекс склероза Гостин: Д-р Иван Барбов, специјалист по неврологија, дир. на Клиника за неврологија
14.06.2018 - 01:14
Што носи договорот со Грција? Како понатаму, особено по скандалот кај претседателот Иванов? Во 24 анализа интервју со министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска.
13.06.2018 - 16:57
Тема: „Република Северна Македонија“ - од утре договорот со Грција декласифициран ќе биде на увид на јавноста
13.06.2018 - 16:07
Тема: Ин витро после малигна болест Гостин: д-р Татјана Гуржанова-спец. гинеколог акушер и ИВФ специјалист
13.06.2018 - 12:59
Триатлон првенство - Стење 2018 Гостин: Иван Михајловски - претседател на Македонска триатлон федерација Предностите на стручното образование за средношколците Гости: Оливера Петрушевска - проф. по македонски и турски јазик СУГС „Димитар Влахов“ Дарко Николовски - проф. по македонски јазик СУГС „Димитар Влахов“ Деспина Конеска - ученичка
13.06.2018 - 11:51
Гушни го светот“ - мото тура околу светот на брачниот пар Митрови Гости: Силвана Митрова Тони Митров
13.06.2018 - 10:36
Рачна креативна изработка на накит и модни додатоци Гостин: Христина Мишовски
13.06.2018 - 10:35
Современа танцова тура низ Македонија и премиера на претставата „Тишина“ од Битрикс Гости: Ивана Балабанова - танчер и кореограф Бојан Мицев - танчер и кореограф
13.06.2018 - 00:34
Меѓу реализмот на бизнисмените, оптимизмот на владиниот тим и фаталистичките проценки на опозицијата - Mакедонија лет во место... По првата година од владеењето на СДСМ и ДУИ, економијата ита напред или лази како полжав? Зависи - кој гледа и како чита... Дали решението за отворениот проблем со Грција е вовед во долго очекуваниот економски препород? Економскиот фронтмен на владата – Кочо Анѓушев, на опозицијата – Митко Јанчев на масата на 24 отворено со претставниците на најмоќните компании во земјава – Бранко Азески од Стопанската комора и Данела Арсовска од Сојузот на Стопански комори...
13.06.2018 - 00:30
Република Северна Македонија е името предвидено за севкупна употреба. Договорот ќе биде презентиран со сите релевантни институции и следува ратификација. Грција ќе испрати пимо го генералниот секретар на ООН и до Европскиот совет со кој ќе се потврди дека повеќе нема пречки за добивање на препорака и почеток на преговорите со Македонија. За ВМРО-ДПМНЕ ова е чин на капитулација. Што ќе донесе промената на името. Гости се: Љупчо Зиков, Петар Арсовски, Љупчо Ристовски и Мерсел Биљали
12.06.2018 - 17:15
Тема: По Илинденска, на ред дојде Република Северна Македонија. Ќе го дочека ли ова „решение“ утрешниот ден?