Емисии

13.06.2018 - 16:07
Тема: Ин витро после малигна болест Гостин: д-р Татјана Гуржанова-спец. гинеколог акушер и ИВФ специјалист
13.06.2018 - 12:59
Триатлон првенство - Стење 2018 Гостин: Иван Михајловски - претседател на Македонска триатлон федерација Предностите на стручното образование за средношколците Гости: Оливера Петрушевска - проф. по македонски и турски јазик СУГС „Димитар Влахов“ Дарко Николовски - проф. по македонски јазик СУГС „Димитар Влахов“ Деспина Конеска - ученичка
13.06.2018 - 11:51
Гушни го светот“ - мото тура околу светот на брачниот пар Митрови Гости: Силвана Митрова Тони Митров
13.06.2018 - 10:36
Рачна креативна изработка на накит и модни додатоци Гостин: Христина Мишовски
13.06.2018 - 10:35
Современа танцова тура низ Македонија и премиера на претставата „Тишина“ од Битрикс Гости: Ивана Балабанова - танчер и кореограф Бојан Мицев - танчер и кореограф
13.06.2018 - 00:34
Меѓу реализмот на бизнисмените, оптимизмот на владиниот тим и фаталистичките проценки на опозицијата - Mакедонија лет во место... По првата година од владеењето на СДСМ и ДУИ, економијата ита напред или лази како полжав? Зависи - кој гледа и како чита... Дали решението за отворениот проблем со Грција е вовед во долго очекуваниот економски препород? Економскиот фронтмен на владата – Кочо Анѓушев, на опозицијата – Митко Јанчев на масата на 24 отворено со претставниците на најмоќните компании во земјава – Бранко Азески од Стопанската комора и Данела Арсовска од Сојузот на Стопански комори...
13.06.2018 - 00:30
Република Северна Македонија е името предвидено за севкупна употреба. Договорот ќе биде презентиран со сите релевантни институции и следува ратификација. Грција ќе испрати пимо го генералниот секретар на ООН и до Европскиот совет со кој ќе се потврди дека повеќе нема пречки за добивање на препорака и почеток на преговорите со Македонија. За ВМРО-ДПМНЕ ова е чин на капитулација. Што ќе донесе промената на името. Гости се: Љупчо Зиков, Петар Арсовски, Љупчо Ристовски и Мерсел Биљали
12.06.2018 - 17:15
Тема: По Илинденска, на ред дојде Република Северна Македонија. Ќе го дочека ли ова „решение“ утрешниот ден?
12.06.2018 - 16:05
Тема: Спондилоза на врат Гостин: Тоше Соколов, физиотерапевт - нутриционист и фитнес тренер
12.06.2018 - 15:04
Македонско овчарско куче караман Гостин: Влатко Костовски - член на Управен одбор на Кинолошки клуб „Македонско овчарско куче караман“ Габриел Стибел - член на Управен одбор на Кинолошки клуб „Македонско овчарско куче караман“
12.06.2018 - 14:51
Гостин: Ратка Тирицовска Гостин: Теа Трајковска
12.06.2018 - 01:30
Тема: Превенција и третман на спортски повреди Гостин: Дејан Ѓорѓиевски-мануелен терапевт.