Емисии

22.04.2018 - 18:10
Гости: Катерина Ангеловска, Марина Анчевска и Билјана Апостолова - експерти за мотивација
21.04.2018 - 00:07
Зошто Македонија е на врвот на листата по смртност на новороденчиња во Европа? Зошто со години се зголемува црната статистика, каде затаил системот? Што покажуваат анализите, како се мобилизираат надлежните? Гости се: др. Лилјана Којиќ, раководител на одделот на интензивна нега на недоносени новороденчиња на Клиниката за гинекологија, др.Елизабета Петковска раководител на одделот на полуинтензивна нега на Клиниката за гинекологија и др.Горан Кочовски раководител на родилните сали на Клиниката за гинекологија.
20.04.2018 - 20:25
Премиера на виде-спотот„Ladybug“ на Крсте Роџевски од новиот филм на Манчевски - Бикини Мун“ Гостин: Костадин Шурбиновски - Шурбе, музички менаџер Концерт во Македонската филхармонија (26.4.2018) - Годишни времиња - Пјацола vs Вивалди. Гостин: Ана Контраденко, виолинист
20.04.2018 - 17:04
Тема: Дали антивакциналните кампањи ќе ни ги врати опасните заразни болети?
20.04.2018 - 17:04
Тема: Превенција на кардио-васкуларни болести Гостин: др. Антонио Антовски, ссци. карфиолог
20.04.2018 - 14:33
Избор на тема од цела недела
20.04.2018 - 14:30
Избор на тема од цела недела
20.04.2018 - 12:22
Гостин: Др. Александар Митов
20.04.2018 - 12:21
Гости: IB Production, Андреј прави влогови и Иван Ајнштајн
20.04.2018 - 12:19
Гостин: Павел Маслов - актер
20.04.2018 - 12:12
Гостин: Перо Цаца
20.04.2018 - 02:06
Од „заробена држава“ до земја назад на европската патека - клучот за европската врата е во Атина - Никос Коѕијас вели нема време до јуни да се најде решение – европските дипломати уверени дека европскиот ветер во грб за Владата ќе даде резултати. Очекуваат на тој пат власта и опозицијата да чекорат заедно - тоа на пратениците од собраниската говорница им го кажа и директно шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини. Ќе смогнат ли сили раскараните опоненти, откако заеднички ги договорија законите, заеднички и да ги испорачаат резултатите, колку Заев може да смета на Мицкоски во преговорите за името, кога опозицијата вели дека е исклучена од процесот, дали бриселскиот извештај е „чиста петка“ како што се фали Владата или „преодна двојка“ како што тврди опозицијата. Зошто и понатаму останува „рак рана“ судството, администрацијата, корупцијата. Дебатираат потпретседателот на СДСМ и пратеник Мухамед Зеќири и пратеничката и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова.