(Видео) Почна „Браќа Манаки“ - на црвениот килим продефилираа уметници, актери, политичари

23.09.2017 | 22:26
Прочитано: 4996

Битола од вечерва дише со филмската уметност. Старуваше 38-то издание на фестивалот на фимската камера „Браќа Манаки“.

Филмот „До крајот на времето“ од Милчо Манчевски беше прикажан на почетокот на филмскиот фестивал.

На црвениот килим во Битола продефилираа познати филмски работници, актери, политичари.

Дел од филмските професионалци не гледаат проблем што на овогодишнето издание нема звучни филмски имиња.

Наградата за животно дело „Камера 300“ годинава оди во рацете на кинематографите Пјер Лон и Џузепе Ротуно.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.