Видео играта „Call of Duty“ за три дена оствари половина милијарда долари заработка

10.11.2017 | 20:14
Прочитано: 4199

Втората светска војна изгледа дека беше вистинско решение за популарниот серијал видео игри „Call of Duty“ , чие ново продолжение за само три дена оствари заработка од 500 милиони долари.

Компанијата „Activision Blizzard“ се пофали со новиот рекорд во остварена продажба, а директорот Ерик Хиршберг кажал дека ги предизвикале играчите повторно да ги соберат своите тимови и дека тие одговориле на поканата со најголем број играчи досега.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.