04.09.2012 - 16:02
Грчкиот новинар Арис Авестас, кој води истрага за аферата со наместени фудбалски натпревари, бил нападнат и повреден од непознат човек, вооружен со...
04.09.2012 - 15:47
Најбогатите Грци живеат во Атина и нивниот просечен годишен приход изнесува 544.000 евра.   Податоците се засновани на повеќе од 5,6 милиони...
04.09.2012 - 11:03
Претседателот на Европскиот совет Херман ван Ромпуј денеска изјави дека клучен услов за следниот чекор на Србија кон европскиот пат е видлив и...
04.09.2012 - 10:21
Прва жртва од вирусот Западен Нил во Србија. Српските медиуми пренесуваат дека станува збор за 60 годишна жена од Панчево која ја каснал комарец и...
03.09.2012 - 19:50
Турскиот претседател Абдула Ѓул го осуди синоќешниот напад во југоисточната турска провинција Шарнак, во кој во борбите меѓу турската армија и...
03.09.2012 - 12:41
Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ побара од полицијата да истражи тврдења дека работните места во училиштата се предмет на трговија и...
03.09.2012 - 11:15
Од Грција се изнесени милијарди долари од перење пари, корупција и затајување даноци, смета американската невладина органзиација Глобал фајненшал...
03.09.2012 - 10:15
Речиси 30 луѓе загинаа во синоќешниот судир меѓу турските безбедносни сили и курдските бунтовници во југоисточниот дел на Турција.   Во судирот...