26.09.2012 - 08:48
Вработените во јавниот сектор, даночниците, цариниците, вработените во општините, префектурите и јавните установи,службениците во државните банки,...
25.09.2012 - 19:13
Најмалку седум припадници на силите за безбедност на Турција загинаа во експлозија на бомба, активирана при преминување на оклопно возило во центарот...
25.09.2012 - 08:58
Претседателот на грчкиот Парламент Евангелос Меимаракис соопшти дека привремено ќе ја напушти должноста, очекувајќи ги резултатите од истрагата за...
24.09.2012 - 12:41
Мрежата за афирмација на невладиниот сектор (МАНС) соопшти денеска дека во избирачкиот список на Црна Гора има повеќе од шест илјади лица, кои се...
24.09.2012 - 12:23
Жељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Светлана Цеца Ражнатовиќ во 1999 година за време на Нато бомбардирањата замалку ќе настрадале во белградскиот...
24.09.2012 - 08:46
Шест лица беа приведени во Атина за време на демонстрациите против антиисламскиот филм „Невиноста на муслиманите“, кои се одржаа синоќа во Атина....
24.09.2012 - 08:43
Продолжувањето на дијалогот меѓу Белград и Приштина е можно дури, отако ќе бидат применети досега постигнатите спогодби во Брисел, изјави косовскиот...
23.09.2012 - 17:32
Известувачот на Европскиот парламент за Србија Јелко Кацин денеска изјави дека е потребно да се менува Уставот на Србија и оти тоа и станува се...