16.10.2012 - 15:16
Известувачот на Европскиот парламент Јелко Кацин изјави дека влезот на Хрватска во ЕУ, кој е планиран за 1 јули 2013 година, би можел да биде одложен...
16.10.2012 - 15:13
Шефот на „тројката“ инспектори од странските кредитори на Грција (ММФ, ЕК и ЕЦБ) денеска ги прекина преговорите со грчката Влада за мерките за...
16.10.2012 - 13:39
Словенечката европратеничка Тања Фајон денеска објави дека со голема загриженост ги следи неодамнешните изјави и барања на неколку претставници на...
16.10.2012 - 09:49
Судењето на лидерот на хрватските Срби Горан Хаџиќ пред Хашкиот трибунал ќе почне денеска со воведно обраќање на Обвинителството, а потоа ќе биде...
16.10.2012 - 08:57
Иако двата најголеми синдикати во Грција за 18 октомври најавија генерален штрајк, лекарите во болниците соопштија дека нема да работат и еден ден...
16.10.2012 - 08:54
Треба да бидам награден за сè што сторив. Со овие зборови Радован Караџиќ ја почна својата одбрана во Хашкиот трибунал.     Зборувајќи...
16.10.2012 - 08:51
Српскиот претседател Томислав Николиќ изјави дека ако Брисел официјално постави услов „Европа или Косово“, Србија ќе се откаже од европскиот пат....
15.10.2012 - 18:18
Српскиот премиер Ивица Дачиќ денеска изјави дека неговата земја е подготвена да ги плати трошоците, кои земјите од ЕУ би ги направиле за враќање на...