30.09.2012 - 12:42
Властите на Косово нема никогаш да дозволат „одвојување на северната енклава во која претежно живеат Срби“, изјави косовскиот премиер Хашим Тачи,...
30.09.2012 - 09:48
По долго боледување почина претседателот на хрватскиот сабор Борис Шпрем.    56-годишниот Шперм боледуваше од рак на кожата и од 23 август...
30.09.2012 - 08:52
Двајцата пилоти на турскиот воен авион што го собори сириската противвоздушна одбрана на 22 јуни, не загинале при падот на леталото како што се...
30.09.2012 - 08:00
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, чија администрација отворено ја подржува косовската власт, ги поддржува и планот мерки за заокружување...
29.09.2012 - 12:41
Фотографијата на која Исус е прикажан како Хомосексуалец, а која организаторите на парадата на гордоста 2012 во Белград ќе ја претстават идната...
28.09.2012 - 15:21
Агенцијата за борба против корупција отвори истрага против заменик премиерот на Косово, Беџет Пацоли. Информацијата ја потврди и Еулекс.   “...
28.09.2012 - 12:01
Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер, против кого се водат четири судски постапки, вели дека од сето тоа ќе излезе невин и дека  повторно ќе...
28.09.2012 - 11:21
Грчкиот премиер Андонис Самарас се очекува денеска да даде официјална изјава за политичкиот скандал што ја тресе Грција откако е објавен список на 36...