19.10.2012 - 20:06
Во две одделени акции грчката полиција денеска заплени 337 килограми марихуана прошверцувана од Албанија. Во првата акција се заленети 167 килограми...
19.10.2012 - 18:49
Српскиот премиер Ивица Дачиќ по денешната средба со претседателот на косовската Влада, Хашим Тачи во Брисел, изјави дека тема на состанокот бил „...
19.10.2012 - 14:50
Романија нема да успее да ја надмине кризата доколку не спроведе вистинска децентрализација и регионализација, кои во крајна линија ќе доведат до „...
19.10.2012 - 13:19
Судот во Шибеник го осуди Драган Паравиња на 40 години затвор поради обид за силување и убиство на 17-годишната Антонија Билиќ на средината на 2011-...
19.10.2012 - 11:41
Најмалку 28 војници се повредени во експлозијата на гасовод на истокот на Турција преку кој се пренесува природен гас од Иран, соопшти денеска...
19.10.2012 - 10:03
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон ќе се сретне денеска во Брисел со премиерот на Србија Ивица Дачиќ и со...
19.10.2012 - 08:07
Повеќе од 100 лица се приведени за време на вчерашните нереди во Атина што се случија во текот на националниот штрајк.   Вкупно се приведени 107...
18.10.2012 - 15:57
Еден работник е посериозно повреден при експлозија во фабриката „Индустрија за мотори Раковица“ (ИМР) кај Белград. Како што јави Танјуг, инцидентот...