24.10.2012 - 09:44
Српскиот претседател Томислав Николиќ синоќа изјави дека Србија не треба повеќе да војува туку по мирен пат да се бори за своите интереси.   Тој...
24.10.2012 - 08:28
Преговорите ќе продолжат, нема да се повлечам, изјави грчкиот премиер Андонис Самарас по вчерашниот состанок со лидерите на ПАСОК и Демократската...
24.10.2012 - 08:25
Расистичките напади во Грција се на алармантно ниво и властите прават многу малку за да се справат со овој проблем, соопшти Високиот комесаријат за...
23.10.2012 - 19:46
Турската полиција денеска во близина на границата со Иран заплени пет тони марихуана, чија улична вредност изнесува најмалку два милиони долара, а...
23.10.2012 - 15:56
Повеќе од 60 луѓе се уапсени, а конфискувани финансиски и материјални активи за повеќе од 230 милиони евра, денеска во италија во три акции против...
23.10.2012 - 14:44
Косовскиот премиер Хашим Тачи побара денеска од опозицијата, која е непријателски расположена кон Србија, да престане да шири хаос. Ваквата изјава...
23.10.2012 - 14:21
Известувачот на Европскиот парламент за БиХ Дорис Пак изјави дека ЕУ моментално нема инструменти врз основа на кои би можела да го укине безвизниот...
23.10.2012 - 11:32
Неколку часа пред денешниот состанок на грчкиот премиер Андонис Самарас и неговите коалициски партнери, портпаролот на Владата Симос Кедикоглу изјави...