28.12.2012 - 10:22
Поранешниот управник на префектурата Солун Панајотис Псомиадис изјави дека неговата политичка кариера не е завршена.    Псомиадис ја загуби...
27.12.2012 - 11:37
Српската Агенција за борба против корупцијата поднела во Обвинителството кривична пријава против поранешниот министер за одбрана Драган Шутановац...
27.12.2012 - 09:48
Поранешните припадници на расформираната Ослободителна војска Прешево, Бујановац и Медвеѓе му порачаа на српскиот премиер дека ќе земат оружје...
27.12.2012 - 09:30
Пет лица, меѓу кои и поранешен висок функционер во грчката Национална туристичка организација (ГНТО), се уапсени откако наводно се обиделе да земат...
27.12.2012 - 09:12
Грчката полиција и опозициската партија Сириза побараа од Обвинителството да ја испита снимката на Би-Би-Си на која член на неонацистичката „Златна...
26.12.2012 - 19:12
Претседателот на Србија, Томислав Николиќ, денеска од Бања Лука изјави дека е расположен за разговори со Иво Јосиповиќ, Бакир Изeтбеговиќ и Атафете...
26.12.2012 - 18:39
Премиерот на Косово Хашим Тачи изјави дека нема намера функцијата да му ја предаде на лидерот на опозициската Алијанса за иднината на Косово, Рамуш...
26.12.2012 - 14:40
Шпанската полиција уапсила албански државјанин кој се криел зад 30 различни идентитети. Станува збор за Илир Цени, 32-годишен, кој бил уапсен во...