30.11.2012 - 12:55
Албанија и нејзиниот народ немаат територијални претензии кон соседните држави, изјави албанскиот претседател Бујар Нишани вчера во Тирана. ...
30.11.2012 - 12:08
Српскиот министер за правда и државна управа Никола Селаковиќ денеска изјави дека Србија нема целосно да ја прекине соработката со Хашкиот трибунал,...
30.11.2012 - 10:47
За време на седницата на Советот на градот Суботица се случи невообичаен инцидент. Советникот Ѓула Ласло од Движењето Унгарска надеж ја поли со чаша...
30.11.2012 - 09:35
Економската ситуација во Грција го менува и распоредот на политичките сили во земјата.   Радикалната лева партија Сириза во последно време ја...
30.11.2012 - 09:33
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон во своето вчерашно обраќање пред институтот Брукингс во Вашингтон ја поддржа интеграцијата на...
30.11.2012 - 09:30
Грчката тромава јавна администрација и бирократија се пример за корупција и вишок вработени, соопшти грчкиот огранок на „Транспаренси Интернешнл“....
29.11.2012 - 21:14
Рамуш Харадинај, поранешниот косовски премиер и командант на ОВК, се врати во Приштина по ослободителната пресуда во Хаг. Харадинај беше обвинет за...
29.11.2012 - 16:12
Вистинска драма се одвивала меѓу 50-та патници во авион на „Кроација ерлајнс“ откако леталото го погодило гром. Инцидентот се случил вчера кога...