03.01.2013 - 11:58
На граничните премини на Косово почна примената на одлуката на владата за воведување визи за граѓаните на 87 држави од светот, соопштија српските...
02.01.2013 - 19:44
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска повторно апелираше секое семејство да има најмалку три деца. - Сакаме силни семејства со најмалку три...
02.01.2013 - 16:12
Националната задача број еден на Србија е да има повеќе деца, изјави српскиот премиер Ивица Дачиќ. - Ни требаат повеќе деца или Србија ќе изумре. Во...
02.01.2013 - 15:25
Засега непознати лица провалиле во црква во населбата Босанска Бојна, во Велика Кладуша и украле ѕвоно тешко речиси 400 килограми. Сараевски „...
02.01.2013 - 10:28
Грчката коалициска Влада побара да се спроведе истрага за поранешниот министер за финансии Јоргос Папаконстантину и тој да биде изведен пред суд...
02.01.2013 - 10:26
Грчката полиција разби албанско-грчка мрежа за шверц со дрога при што се уапсени 28 лица, меѓу кои и тројца полицајци. Едниот од уапсените полицајци...
01.01.2013 - 14:18
Во Косово првороденото бебе е машко. Родено е во една минута по полноќ и се вика Еди. На мајката Афердита Зогај ова и е шесто дете, тешко е 4,6...
01.01.2013 - 11:33
Седум лица биле избодени за време на прославата на Нова година во Белград. Меѓу повредените се пет државјани на Србија и двајца државјани на...