04.01.2013 - 14:42
Да се поддржи мир е потешко, отколку да се води војна, но ние претпочитаме тешкотии, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган на конференција на...
04.01.2013 - 13:49
Јас сум единствениот авторитет за Курдската работничка партија (ПКК) во процесот на разоружување на организацијата, изјавил вчера курдскиот...
04.01.2013 - 09:07
Косовската дипломатија минатата година ја оцени како успешна, посебно кога станува збор за лобирањето за нови признавања на независно Косово.  ...
03.01.2013 - 13:11
Шефот на косовската дипломатија Енвер Хоџај изјави дека премиерот Хашим Тачи на средбата со српскиот колега Ивица Дачиќ на 17 јануари ќе побара...
03.01.2013 - 11:58
На граничните премини на Косово почна примената на одлуката на владата за воведување визи за граѓаните на 87 држави од светот, соопштија српските...
02.01.2013 - 19:44
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска повторно апелираше секое семејство да има најмалку три деца. - Сакаме силни семејства со најмалку три...
02.01.2013 - 16:12
Националната задача број еден на Србија е да има повеќе деца, изјави српскиот премиер Ивица Дачиќ. - Ни требаат повеќе деца или Србија ќе изумре. Во...
02.01.2013 - 15:25
Засега непознати лица провалиле во црква во населбата Босанска Бојна, во Велика Кладуша и украле ѕвоно тешко речиси 400 килограми. Сараевски „...