06.01.2013 - 13:58
Албанскиот премиер Сали Бериша ја смета за провокација најавата на српските власти за  уривање на споменикот на борците на Oслободителна војска...
06.01.2013 - 13:11
Во Црна Гора од денеска стапува новиот Закон за безбедност во сообраќајот кој предвидува драконски казни од 30 до 2.000 евра за сообраќаен прекршок...
06.01.2013 - 10:55
Антифашистичките активисти во Грција подготвуваат масовни протести на 19 јануари против неофашистичката партија „Златна зора“, а поддршката за...
05.01.2013 - 15:51
Движењето „Самоопределување“ в понеделник, на православниот празник Божик, ќе одржи протест во Дечани и ќе го блокира влезот во манастирот Високи...
05.01.2013 - 14:17
Албанскиот премиер Сали Бериша побара од ресорните министри да започнат преговори со косовската Влада за организирање на заедничко фудбалско...
05.01.2013 - 13:58
Почина поранешниот југословенски премиер Зоран Жижиќ. Имаше 62 години. Жижич починал во болница во црногорскиот главен град Подгорица, откако бил...
05.01.2013 - 12:06
Хакерската група Анонимуси на ЅоуТубе објавила порака за хрватскиот народ поради лошата состојба во земјата. Ги повикуваат луѓето на акција против...
05.01.2013 - 11:04
Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска изјави дека нема да го помине Божик во манастирот Грачаница на Косово, како што најави претходно,...