08.01.2013 - 16:15
Грчките власти водат истрага за голема кражба на лични податоци. Според информацијата, компанија со седиште во Атина незаконски оперирала со повеќе...
08.01.2013 - 15:47
Гркинка (25) ќе добие оштета од 800 илјади евра поради инфекција со ХИВ вирусот при трансфузија во болница во Солун.   Според судот во Солун...
08.01.2013 - 14:27
Грчкиот премиер Андонис Самарас изрази оптимизам пред конференцијата зад затворени врати, организирана од германскиот весник „Велт“.   Самарас,...
08.01.2013 - 10:32
Српската Влада на вонредна седница денеска треба да усвои резолуција за Косово, која ќе ги содржи клучните принципи од платформата на претседателот...
08.01.2013 - 10:10
Католичката црква изразува загриженот од начинот на кој продира радикалниот исламизам во Албанија, се наведува во извештајот на Светата столица, јави...
08.01.2013 - 10:08
Грчката проблематична владејачка коалиција се соочува со уште повеќе превирања откако помалиот партнер Демократската левица исклучи двајца пратеници...
08.01.2013 - 09:22
Во последните десет години од Хрватска илегално се изнесени најмалку 15,2 милијарди долари, тврдат финансиски експерти од американската невладина...
07.01.2013 - 16:35
Стадионот на италијанскиот фудбалски клуб „Интер“ ќе го гради фирмата „Мабетекс“, сопственост на Беџет Пацоли, еден од најбогатите Албанци во светот...