16.01.2013 - 14:03
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска апелираше до граѓаните да бидат внимателни за време на погребот на трите курдски жени убиени во Париз....
16.01.2013 - 10:28
На полноќ истече рокот поставен од локалните власти во Прешево за отстранување на споменикот на поранешните припадници на т.н. Ослободителна војска...
16.01.2013 - 09:24
Министерот за надворешни работи на Србија Иван Мркиќ изјави дека Белград и Загреб сакале да се одржи средба меѓу премиерите на Србија и Хрватска...
15.01.2013 - 22:29
Српскиот премиер Ивица Дачиќ изјави вечерва дека Србија никогаш нема да се согласи Косово да „добие столче“ во ОН, освен ако тоа не биде резултат на...
15.01.2013 - 13:35
Црвен степен на тревога е прогласен во Грција по вчерашното пукање врз канцелариите на владеачката Нова демократија, а полицијата зборува за „будење...
15.01.2013 - 12:24
Рекордни врнежи од снег се евидентирани во Загреб. Зимската служба дава големи напори за расчистување на снежната покривка, но и покрај тоа...
15.01.2013 - 09:28
Грчкиот Парламент доцна синоќа го одобри законот, со кој се ратификуваат десетици услови, кои беа побарани од земјата за отпуштање на финансиската...
14.01.2013 - 20:12
Косовскиот министер за финансии Бедри Хамза поднесе оставка, јави Анадолија. Вицепремиерот Хајрадин Кучи потврди дека Владата ја прифатила оставката...