15.03.2018 - 10:31
Словенечкиот премиер Миро Церар доцна синоќа поснесе оставка на функцијата, само неколку часа откако Врховниот суд на Словенија го поништи...
14.03.2018 - 10:20
  Српска листа потврди дека не го менува ставот и дека нејзините десет пратеници во косовскиот парламент нема да го гласаат договорот за...
13.03.2018 - 10:53
Најмалку 13 луѓе загинаа откако автобус се запали откако удри во камион, јави турската новинска агенција Анадолија. Автобусот удрил во камион, кој...
13.03.2018 - 10:37
Во малиот град Хрватска Костојница прогласена е вонредна состојба поради излевањето на реката Уна, што предизвика поплава во местото. Во Карловац...
13.03.2018 - 10:28
Турција набрзо ќе го ослободи од терористи градот Африн, северна Сирија, изјави турскиот вицепремиер и портпарол на Владата, Бекир Боздаг. Тој посочи...
12.03.2018 - 18:35
Точно пред 15 години, на 12 март 2003 година, беше извршен атентат врз Зоран Ѓинѓиќ, кој беше првиот демократски избран премиер на српската влада....
12.03.2018 - 16:16
Крвава драма во Белград. Поради отказ од работа 31-годишниот Небојша С. упаднал во фирмата каде што работел и почнал да пука во своите колеги. Во...
12.03.2018 - 10:36
Земјотрес со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Босна и Херцеговина. Епицентарот на земјотресот бил на 15...