19.03.2018 - 11:15
Во Брисел од денеска до 21 март ќе се одржи нова рунда разговори меѓу делегациите на Белград и Приштина на ниво на експерти. Предвидено е темите на...
18.03.2018 - 17:10
Белгиските медиуми објавуваат дека освен белгиската фирма Вевиба, уште една белгиска фирма, Валомел извезувала расипано месо на Косово. Новинарската...
17.03.2018 - 18:09
Грчката влада веќе ги има своите предлози што во Скопје ќе ги донесе шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас и за кои е подготвен да ги дискутира...
17.03.2018 - 15:33
Најмалку 16 лица, меѓу кои и четири деца, загинаа откако нивниот чамец се превртел во близина на грчкиот остров Агатониси, што се наоѓа во близина на...
17.03.2018 - 13:25
Кусо пред посетата на Скопје, шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас повторно добил заканувачко писмо и куршум за прашањето за името и...
17.03.2018 - 02:50
Српскиот претседател Александар Вучиќ и неговиот косовски колега Хашим Тачи ќе се сретнат на 23 март во Брисел. - Средбата е во рамките на дијалогот...
15.03.2018 - 13:02
Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија Вес Мичел, денеска е во Атина на средби со грчки владини претставници.Според најавата...
15.03.2018 - 10:46
Најмалку 11 мигранти, меѓу кои и едно бебе и трудница, се повредени минатата ноќ при судири со полицијата во бегалски камп на грчкиот остров Лезбос....