26.03.2018 - 20:41
Претседателот на Косово Хашим Тачи и косовската полиција соопштија дека е ослободен Марко Ѓуриќ, главен преговарач на Србија во разговорите со Косово...
26.03.2018 - 20:34
Припадници на специјалната полиција го приведоа денеска директорот на српската Канцеларија за Косово, Марко Ѓуриќ. Заедно со Ѓуриќ уапсен е и...
26.03.2018 - 09:38
Во бугарскиот црноморски град Варна вечерва ќе се одржи Самит ЕУ-Турција, посветен на билатералните односи и соработка. Според најавите од Брисел, на...
24.03.2018 - 13:03
Српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со косовскиот претседател Хашим Тачи, изјави дека Европската унија и порачала на косовската страна...
23.03.2018 - 10:35
Продолжуваат преговорите меѓу Белград и Приштина. Српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, денеска во Брисел ќе разговараат...
21.03.2018 - 15:39
За време на денешната седница во косовското собрание, каде веќе два дена трае расправата за демаркација на границата меѓу Косово и Црна Гора,...
21.03.2018 - 10:21
Косовскиот парламент по речиси деветчасовна дебата,гласањето за  договорот за демаркација на границата со Црна Гора го остави за денеска во 11...
20.03.2018 - 11:07
Лидерот на Демократската партија на социјалистите во Црна Гора (ДПС), Мило Ѓукановиќ ќе биде кандидат на партијата на претседателските избори во Црна...