03.05.2018 - 13:43
Mинистерот за образование на Србија, Младен Шарчевиќ  најави дека спорните стихови на пејачката Светлана Ражњатовиќ  ќе бидат исфрлени од...
02.05.2018 - 09:45
Земјотрес со интензитет од 4,1 степен по Рихтеровата скала погоди синоќа област во близина на Атина. Нема информации за евентуална штета или...
01.05.2018 - 11:33
„Заев: Можна промена на Уставот за интеграција во ЕУ“, „Заев: Сигурно ќе го отвориме Уставот во пресрет на интеграцијата во ЕУ“, „Отворена...
29.04.2018 - 13:48
Патријархот московски и на цела Русија Кирил попладнево допатува во прва посета на Албанија. Под силни бебзедносни мерки високата црковна делегација...
26.04.2018 - 11:46
    Во Србија од утре почнува мерењето на просечната брзина на возење на сите делници од автопатите, а сообраќајната полиција ќе почне со...
25.04.2018 - 10:23
Бројот на мигранти кои пристигнуваат на грчките острови е двојно поголем, изјави грчкиот министер за миграциска политика Димитрис Вицас. За време на...
24.04.2018 - 10:00
Најмалку 39 лица се повредени во денешниот земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала, што ја погоди турската југоисточна...
24.04.2018 - 09:55
Хрватските инспектори казниле шестмина рибари од Копар и Изола во Пиранскиот залив, а на еден од нив казната во висина од 28.000 евра му е испратена...