02.04.2018 - 12:10
Силна експлозија доцна синоќа во центарот на Бијело Поље одекна пред куќата на новинарот на црногорската телевизија „Вијести“, Сеад Садиковиќ. Според...
02.04.2018 - 09:49
  Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас за разговорите во...
01.04.2018 - 13:32
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го критикуваше косовскиот премиер Рамуш Харадинај во врска со апсењето и депортацијата на шестмината турски...
01.04.2018 - 13:28
Поројните дождови што ја зафатија Хрватска, предизвикаа големи проблеми во сообраќајот. Сплитската Метеоролошка станица „Марјан“ соопшти дека...
31.03.2018 - 18:33
Во центарот на Подгорица денеска се убиени две лица од страна на засега непознато лице. Центарот на Подгорица е блокиран, а црногорската полиција...
31.03.2018 - 16:04
Најавен како мирен, протестот против воведувањето патарина на „Патот на нацијата“ што ги поврзува Косово и Албанија од самиот почеток почна со...
31.03.2018 - 15:32
Непознато лице синоќа истрела експлозивна направа врз бизнис објект во Бања Лука. Во инцидентот нема повредени лица, изјави портпаролката на...
31.03.2018 - 15:16
Две лица вработени во Владата на Србија се заболени од морбили, поради што е организирано тестирање на сите министри и владини службеници, објави...