09.05.2018 - 11:18
Новинарката од црногорскиот весник „Вијести“ Оливера Лакиќ синоќа била ранета пред нејзиниот стан на улица „Свети Петар Цетински“ во Подгорица, на...
09.05.2018 - 09:55
Српскиот претседател Александар Вучиќ по состанокот во Москва со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија недвосмислено и јасно ќе ги...
08.05.2018 - 14:38
Опозицискиот лидер Никол Пашињан денеска е избран за премиер на Ерменија, функција за која беше и единствен кандидат. Пашињан е избран  на...
08.05.2018 - 09:42
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го отфрли повикот на претседателскиот кандидат на опозицијата за за ТВ дебата пред предвремените избори на...
06.05.2018 - 11:08
Неколку стотици бегалци и мигранти сместени во Грција вчера го блокираа автопатот во близина на Солун, во знак на протест против лошите услови во...
04.05.2018 - 13:13
Јосип Броз Тито, доживотен претседател на СФР Југославија, Сојузот на комунистите на Југославија и основач на Движењето на неврзаните и 38 години по...
04.05.2018 - 09:30
На денешен ден пред 38 години почина доживотниот претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија Јосип Броз Тито (1892-1980). Тито...
03.05.2018 - 18:11
По петдневна потрага, попладнево нешто по 16 часот, во водите на Лепенец е пронајдено телото на еден од двајцата косовски полицајци, кои се водеа...