09.04.2018 - 11:41
Виктор Орбан, за некои автократ, за други национален јунак, победи со неговата партија Фидес на парламентарните избори во Унгарија. Поделената...
08.04.2018 - 12:40
Германското обвинителство се уште не знае зошто 48-годишниот маж вчера прегази луѓе со комбе во западниот германски град Минстер. Човекот, кој уби...
08.04.2018 - 12:37
Граѓаните на Унгарија гласаат на парламентарните избори, на кои се гледа како на тест на силата на десноориентираниот премиер Виктор Орбан. Според...
05.04.2018 - 12:25
Девет луѓе загинаа во сообраќајна несреќа, а само едно момче успеало да се спаси откако минибус во кој имало 10 патници паднал во реката Бистрица во...
05.04.2018 - 10:05
Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос наредил распоредување дополнителен број војници на островите во источниот дел на Егејското море и во...
05.04.2018 - 10:02
Хрватската полиција соопшти дека поради сомневање за педофилија уапсила 24-годишен државјанин на Хрватска кој со лажно претставување на Фејсбук...
03.04.2018 - 10:33
Косовскиот министер за надворешни работи Беџет Пацоли изјави дека косовската влада работи на формирање заедница на српски општини, но не може да...
02.04.2018 - 21:27
Во изминативе шест дена над 30.000 го напуштија сирискиот град Дума во реонот на Источна Гута, соопшти вечерва руското Министерство за одбрана. „Од...