05.04.2018 - 10:02
Хрватската полиција соопшти дека поради сомневање за педофилија уапсила 24-годишен државјанин на Хрватска кој со лажно претставување на Фејсбук...
03.04.2018 - 10:33
Косовскиот министер за надворешни работи Беџет Пацоли изјави дека косовската влада работи на формирање заедница на српски општини, но не може да...
02.04.2018 - 21:27
Во изминативе шест дена над 30.000 го напуштија сирискиот град Дума во реонот на Источна Гута, соопшти вечерва руското Министерство за одбрана. „Од...
02.04.2018 - 12:10
Силна експлозија доцна синоќа во центарот на Бијело Поље одекна пред куќата на новинарот на црногорската телевизија „Вијести“, Сеад Садиковиќ. Според...
02.04.2018 - 09:49
  Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас за разговорите во...
01.04.2018 - 13:32
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го критикуваше косовскиот премиер Рамуш Харадинај во врска со апсењето и депортацијата на шестмината турски...
01.04.2018 - 13:28
Поројните дождови што ја зафатија Хрватска, предизвикаа големи проблеми во сообраќајот. Сплитската Метеоролошка станица „Марјан“ соопшти дека...
31.03.2018 - 18:33
Во центарот на Подгорица денеска се убиени две лица од страна на засега непознато лице. Центарот на Подгорица е блокиран, а црногорската полиција...