17.04.2018 - 12:00
Европската унија има потреба да прими нови членки од Западен Балкан со цел да се избегне ризик за нова војна во регионот, изјави денеска шефот на...
17.04.2018 - 09:42
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. „Ние сме дел од Европа...
16.04.2018 - 12:19
Шумски пожар беснее во областа Илија, на полуостровот Пелопонез во јужна Грција. Повеќе од 60 пожарникари од синоќа се борат со огнената стихија што...
16.04.2018 - 09:28
Поранешниот претседател и премиер на Црна Гора, лидер на владејачката Демократска партија на социјалистите Мило Ѓукановиќ прогласи победа на...
15.04.2018 - 17:23
Повеќе од 500 илјади граѓани на Црна Гора со право на глас, денеска избираат претседател. Ова се трети пртеседателски избори во независна Црна Гора,...
15.04.2018 - 13:57
Ако се реши прашањето за името, тогаш антикризната мерка - кратење на пензиите, ќе се одложи за шест месеци подоцна. Ова според грчкиот весник „Та...
15.04.2018 - 11:25
Во Црна Гора утрово во седум часот се отворени избирачките места за претседателските избори во кои учествуваат седум кандидати. Избирачките места ќе...
14.04.2018 - 14:03
Обидот на грчката опозициска партија Нова демократија да ги стави на сметка на министерството за надворешни работи и министерот Никос Коѕијас,...