18.06.2018 - 09:58
Од еден милион демонстранти, дојдовме на 100.000 и сега на 4.000. Ова покажува дека грчкиот народ ги крши стереотипите, рече Никос Коѕијас,...
18.06.2018 - 09:08
Тажен и срамен ден за Грција, бил вчерашниот според Нова демократија и поради инцидентите во близина на Преспа и поради потпишаниот договор. Од...
16.06.2018 - 20:44
Грчката полиција употреби солзавец против демонстрантите кои се собраа денеска пред Парламентот во Атина на протест против договорот за името на...
15.06.2018 - 20:12
Јорго Урсузидис, пратеник на владејачката СИРИЗА, на денешната собраниска дебата на која се расправаше за доверба на Владата на премиерот Алексис...
15.06.2018 - 19:10
Српскиот новинар Стефан Цветковиќ, по кого полицијата трагаше од вчера, денеска претпладне е пронајден во широкиот регион на Бела Црква и е во добра...
15.06.2018 - 15:11
Со одлука на лидерот на Златна Зора, Никос Михалољакос и со согласност од пратеничката група, пратеникот Константинос Барбарусис е избришан од...
15.06.2018 - 14:31
Грчката полиција го уапси сопственикот на весникот „Макелеио“, Стефанос Чиос. Неодамна, Чиос во весникот напиша дека грчкиот премиер, претседател и...
15.06.2018 - 12:45
Надеж дека граѓаните ќе гласаат позитивно на референдумот изрази шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас во интервју за рускиот весник „Известија...