Вардар ремизираше со Шкупи

15.04.2018 | 19:36
Прочитано: 1089
Екипата на Вардар ремизираше со Шкупи денеска на Националната Арена „Филип Втори“ во рамки на 27. коло од Првата лига.
 
Голот вреден бод за „црвено-црните“ го постигна Евгениј Новак, од блиску, со глава, по центар-шутот на Тигран Барсегјан од левата страна во 93. минута од натпреварот.
 
Пред тоа Омар Имери го совлада домашниот голман Алексовски со глава во 33-тата минута по асистенција на Адем.
 
Шкендија, пак, денеска го совлада Пелистер со 6:0 на гостувањето во Битола. Тимот од Тетово кој има 20 бода повеќе од второпласираниот Вардар на девет кола до крајот ќе мора да почека на шампионското славење барем до следниот викенд, откако по денешните резултати, во игра се уште 27 поени за освојување.
 
 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.