Туск од Софија ќе ја потврди европската перспектива за Западен Балкан

16.05.2018 | 20:12
Прочитано: 1277

 

 

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск во пресрет на самитот „ЕУ- Западен Балкан“ во Софија соопшти дека за првпат по 15 години утре ќе се соочат лидерите на Унијата со сите лидери на Западен Балкан.


 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.