Tурција не прифаќа санкции за Русија

11.08.2017 | 20:05
Прочитано: 2916

Tурција нема да прифати нови санкции за Русија. Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу  изјави дека Анкара е против санкции кон Москва, бидејќи тие можат негативно да влијаат врз турската економија.

„Санкциите против земји со кои се граничиме и наши партнери и нанесуваат штета на нашата економија. Тоа е причината поради која не им се приклучивме на санкциите против Русија“, рече Чавушоглу.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.