Три жртви на протестите во Венецуела, се најавуваат нови - помасовни

20.04.2017 | 10:43
Прочитано: 1749

Билансот на жртвите од протестите во Венецуела достигна три лица, а опозициската партија за денска најавува нови помасовни протести против претседателот Николас Мадуро.

На демонстрациите одржани вчера убиено е седумнаесетгодишно момче и дваесет и тригодишна девојка, а се зборува дека надвор од главниот град на Венецуела убиен е и војник, со што бројот на жртви во протестите од почетокот на месецот порасна на осум. 

Вчера се судирја демонстрантите и полицијата којашто употреби солзавец за да ги растра демонстраните кои ги гаѓаа припадниците на полицијата со камења.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.