Трамп: Ти благодарам Путин!

11.08.2017 | 20:08
Прочитано: 4087

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заблагодари на рускиот претседател Владимир Путин за новите санкции кон САД. Тој рече дека намалувањето на бројот на американските дипломати во Русија, само „ќе ги намали трошоците“ на Вашингтон.

„Многу сум благодарен што дозволи да си заминат голем број луѓе, и онака сакавме да ги намалиме трошоците“,  изјави Трамп.

Инаку, откако Трамп потпиша нов пакет санкции за Москва, Путин протера скоро 800 дипломати од американските претставништва во Русија.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.