Трамп: Имам добар однос со Тилерсон, но не и ист став за Северна Кореја

12.10.2017 | 11:25
Прочитано: 1031

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека има добар однос со американскиот државен секретар Рекс Тилерсон, но дека нема ист став за Северна Кореја.

Трамп на новинарите им изјавил дека тој и Тилерсон „всушност имаат многу добар однос“, но оти имаат „малку поинаков став за Северна Кореја“.

„Ен-би-си њуз“ претходно објави дека на седница со националниот тим за безбедност и претставниците од кабинетот на претседателот во Пентагон, Тилерсон отворено го критикувал Трамп.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.