Трагедија во Велес, три деца изгореа во пожар!

20.06.2018 | 21:03
Прочитано: 14790

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Во пожар кој избил попладнево изгореа три дечиња на една, две и петгодишна возраст. Екипа на ТВ24 е на лице место, на периферијата на Велес, под ридот Вршник.

Според информациите на соседите и на пожарникарите кои први пристигнале на местото на трагедијата, трите јагленисани тела на децата биле пронајдени прегрнати, во трошната импровизирана куќа.

Сеуште е нејасно како дошло до пожарот, само се знае дека децата биле сами во куќата кога избувнал пожарот.

Пожарот го забележале соседите кои се одалечени на околу 100 метри од куќата, ги повикале пожарникарите и полицијата.

 

 

 


Владимир Тевчев
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.