Тевдовски: Очекувам опозицијата да дебатира за предлог - буџетот

06.12.2017 | 12:26
Прочитано: 967

Очекувам буџетот  да  биде донесен навреме, ја повикувам опозицијата  да се врати во пратеничките клупи и да дебатира за него - рече министерот за финансии Драган Тевдовски.

Собраниската комисија за финансирање и буџет денеска треба да ја продолжи расправата по предлог-буџетот за 2018 година со  претседава  пратеникот од СДСМ Васко Ковачевски кој беше овластен од претседателот на Собранието Талат Џафери. Денеска се очекува на комисијата да има амандманска расправа за предлог- буџетот.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.