Тепачка во турскиот парламент

12.01.2017 | 09:58
Прочитано: 7113

Во турскиот парламент избувна тепачка меѓу пратениците за време на расправата за пакетот на уставни реформи со цел проширување на овластувањата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. 

Пратениците од владејачката Партија на правдата и развојот и главната опозициона Републиканската народна партија удриле ноќеска едни на други со тупаници и се туркаа едни со други покрај собраниската говорница.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.