10.11.2017 - 22:29
  T-Мобајл со нов концепт на продавници во Mакедонија. Продажниот салон во трговскиот центар Сити мол во Скопје  е еколошки и е прв од...
10.11.2017 - 21:14
Втората светска војна изгледа дека беше вистинско решение за популарниот серијал видео игри „Call of Duty“ , чие ново продолжение за само три дена...
03.11.2017 - 14:20
Популараната апликација за комуникација Вотсап (WhatsApp) падна и голем број корисници се жалат дека имаат проблемми со испраќањето пораки. „...
31.10.2017 - 13:43
Бројот на корисниците на мобилна телефонија во Македонија годинава за разлика од лани бележи мал пораст и изнесува 95,2 процента. Корисниците на...
28.10.2017 - 13:44
Пукањето на дисплејот од мобилните уреди е минато затоа што британски научници изумија евтин, флексибилен дисплеј од сребро и графен. Научниците од...
24.10.2017 - 18:40
Како дел од Star Experience турнејата, Road Show тимот на Mercedes-Benz ја посети и Македонија, а ние имавме можност нешто да научиме, но и да...
23.10.2017 - 09:34
Во Македонија интернет користат 1.503.000 луѓе или 72,2 отсто од населението, а милион се приклучени на социјалната мрежа Фејсбук, покажуваат...
19.10.2017 - 13:30
WhatsApp ги здружи силите со„ Google Maps“ и „Facebook“ со што им овозможи на корисниците опција да споделат локација во реално време. Оваа опција од...