09.07.2018 - 09:41
  „Lucky days” во НЕПТУН! Денови на среќни купувачи од 09-12.07.2018г. со супер понуди, големи попусти и шопинг до 48 рати со happy кредитот!...
06.07.2018 - 13:10
НАСА привршува со тестирањата на сондата Паркер, која наскоро ќе биде испратена кон Сонцето. Агенцијата ќе го лансира леталото на 4 август годинава,...
04.07.2018 - 09:39
Хуавеј патентираше паметен часовник во кој се сместени блутут слушалки. Се уште нема информации за иднината на Хуавеј Вач 3, односно нема официјален...
30.06.2018 - 19:27
Една од најпопуларните социјални мрежи во светот Инстаграм постојано воведува новини, се со цел да привлече поголем број на корисници и да ги...
27.06.2018 - 13:05
Британскиот произведувач на автомобили, Јагуар Ленд Ровер ќе вложи 18 милијарди долари во електрични возила наредниве три години. Тоа значи дека...
26.06.2018 - 10:07
Во новoотворениот ресторан за брза храна „Креатор" во Сан Франциско, кој инаку има сопственик со грчко потекло, од утре плескавиците ќе ги...
24.06.2018 - 14:46
Социјалната мрежа Фејсбук најави почеток на пилот проект кој има за цел да наплаќа членство за учество во групите. Како причина за промена на...
24.06.2018 - 14:30
Социјалната мрежа Инстаграм веќе има над 1 милијарда корисници, па токму затоа се додаваат нови функции. Апликацијата IGTV веќе е достапна на...