25.09.2012 - 13:31
Вредноста на акциите на американскиот веб гигант Гугл во понеделникот достигна рекорд, завршувајќи го тргувањето на берзата во Њујорк на 749,38...
25.09.2012 - 10:40
Информатички „буг“ ги претвори личните пораки на корисниците на социјалната мрежа Фејсбук од 2007, 2008 и 2009 година во јавни пораки.  ...
25.09.2012 - 08:07
Естонија, САД и Германија ги заземаат водечките позиции на листата на земји по ниво на слобода во интернетот, според објавениот извештај на...
24.09.2012 - 10:22
Непрецизни и погрешно изговорени имиња на градови и места во новата апликација на „Епл“, испровоцираа гнев кај корисниците.   Во јуни „Епл“...
21.09.2012 - 19:42
Американскиот производител на автомобили „Џенерал Моторс“ (ГМ) ќе повлече речиси 474.000 возила од марките „шевролет“, „понтијак“ и „сатурн“, со цел...
18.09.2012 - 13:19
Цената на акциите на американскиот  технолошки гигант "Епл" за прв пат откако постои компанијата, порасна на 700 долари.   "Епл" вчера...
18.09.2012 - 09:33
„Мајкрософт“ ги повика луѓето кои го користат оперативниот систем „Виндоус“ да инсталираат бесплатен софтвер за безбедност, со цел да ги заштитат...
17.09.2012 - 10:04
Чешкиот производител на антивирусен софтвер АВГ ја претстави својата палета безбедносни алатки за 2013 година, меѓу кои и новиот бесплатен антивирус...