16.10.2012 - 18:45
На 23 октомври заедно со моделот „АјПад Мини“, „Епл“ ќе го промовири и новиот компјутер „МекБук Про“ со екран од 13 инчи. Деталите за овој нов...
15.10.2012 - 09:52
Јапонскиот електронски гигант „Панасоник“ додаде 3Д (тродимензионална) апликација на своите телевизори ВИЕРА. Јужнокорејските електронски компании „...
12.10.2012 - 13:15
Компанијата Самсунг Електроникс денеска ја претстави компактната верзија на својот најдобар паметен телефон „Галакси Ѕ3“, со екран чувствителен на...
12.10.2012 - 11:17
Минатонеделното отворање на милијардитиот Фејсбук профил беше идеална можност за анализа на онлајн пријателствата гледано низ призмата на...
09.10.2012 - 11:47
„Тојота“ успеа да ја одбрани титулата на највреден светски автомобилски бренд, објавено е во Извештајот на реномираната бренд консалтинг куќата „...
09.10.2012 - 11:45
Тајванската компанија за производство на паметни телефони ХТЦ во третиот квартал оваа година забележа пад на профитот од 79 отсто и се чини дека ја...
09.10.2012 - 11:42
Официјални претставници на НАСА денеска соопштија дека возилото за истрагата на Марс-„Куриозити“ ги спровело првите анализи и открило поголем објект...
09.10.2012 - 11:13
Светскиот Интернет пребарувач Гугл логото на својата денешна страница ја означи со мостот на Дрина во Вишеград, во чест на нобеловецот Иво Андриќ,...