26.10.2012 - 11:26
Микрософт официјално го пушти во промет Windows 8, целосно преуредена верзија на својот оперативен систем со која овој информатички гигант влегува во...
25.10.2012 - 10:08
Приходите на Фејсбук се зголемија за речиси една третина во изминатите три месеци, достигнувајќи 1,26 милијарди долари, покажуваат најновите...
24.10.2012 - 08:48
Американскиот технолошки гигант Apple го претстави новиот компактен таблет iPad mini, кој е опремен со екран со дијагонала од 7,9 инчи, што е околу...
22.10.2012 - 10:39
Бидејќи Твитер ги ограничува корисниците, а Фејсбук одамна им здодea, се појави нова социјална мрежа Pheed која тврди дека има решение за нив....
19.10.2012 - 08:26
Компјутерскиот гигант „Мајкрософт“ објави дека неговите приходи се намалиле за 22 проценти во последното тримесечје.   Компанијата, која...
18.10.2012 - 13:39
Во Шведска 40 проценти од децата на двегодишна возраст користат интернет, покажа истражувањето на „Швеѓани и интернет 2012“ која се спроведува во...
18.10.2012 - 13:37
Твитер прв пат блокираше налог на таа социјална мрежа и тоа на една неонацистичка група во Германија. Околу 20 членови на групата „Бесерес хановер“...
18.10.2012 - 10:37
Сите се интересираат како изгледа базата на Google од каде секојдневно пребаруваме на Интернет.    Google вчера на YouTubeu објави кратко...