08.11.2012 - 13:47
Дваесет годишен хакер од Амиан, град во близината на Париз, денеска треба да се појави во градскиот суд каде ќе треба да одговара за „пиратство и...
08.11.2012 - 13:39
Бугарска Фејсбук страница наменета за постирање на фотографии со кои се срамоти државната полиција, разгори мноштво контроверзи откако државни...
07.11.2012 - 14:47
Суд во американската сојузна држава Висконсин ја отфрли тужбата на американската компанија Епл против огранокот на Интернет компанијата Гугл-...
07.11.2012 - 09:56
Изборите во САД имаат 11 милиони твита до синоќа, соопшти Твитер и нагласи дека тие се „најтвитуваниот“ настан во историјата.   По првите...
06.11.2012 - 12:16
Google објави мал, но мошне важен апдејт за сервисот Google Translate, кој на корисниците ќе им помогне подобро да ги разберат и сфатат странските...
05.11.2012 - 15:52
Интернет страницата Megaupload, која е затворена поради масовна пиратерија, повторно се враќа.   Откако американското Федерално истражно биро (...
04.11.2012 - 13:09
Триесет врвни експери во делот на роботиката и композитните материјали вчера ја завршија неколкудневната размена на искуства во делот на...
03.11.2012 - 10:23
Автомобилската компанија „Тојота“ денеска го слави својот 75-ти роденден. Компанијата во 1937 година го произведе својот прв модел АА. Производниот...