11.08.2018 - 12:35
Настанале технички проблеми непосредно пред стартот на лансирањето на сондата на НАСА „Паркер“ кон Сонцето, па лансирањето е одложено, пренесоа дел...
10.08.2018 - 10:18
Топлотниот бран во Германија предизвика рекордна продажба на клима-уреди, јави ДПА. Германското индустриско здружение ФГК-Клима, објави дека над 200....
09.08.2018 - 19:02
Американската вселенска агенција (НАСА) е во завршна фаза со подготовките за лансирање на леталото, чија мисија ќе биде да му се доближи на Сонцето,...
09.08.2018 - 12:02
Ако сте навистина опседнати со правењето селфи фотографии, тешко селфи-стикот веројатно нема да Ви биде доволен, туку Ви треба нешто понапредно - а...
06.08.2018 - 19:29
Паметните телефони со OЛЕД дисплеи нудат повисок квалитет и се соодветно поскапи од конкурентските модели поради технологијата што ја користат. Во...
06.08.2018 - 19:15
Фејсбук тестира неколку различни алатки за да ја претвори социјалната мрежа во посериозен конкурент за „Тиндер“ и „Меч Груп“. Уште во мај, за време...
06.08.2018 - 15:13
Facebook пред некое време најави дека планира да влезе во светот на online dating, но не беше јасно дали ќе прави посебна апликација или ќе бидат...
03.08.2018 - 14:28
Фејсбук и Инстаграм воведуваат промени кои ќе им овозможат на корисниците подобро да го контролираат нивното користење, односно своето време поминато...