10.03.2018 - 21:59
Хјундаи повлекува 43.491 возило од моделите „Санта фе“ и „Санта фе спорт“ од американскиот пазар, поради воланот - тестовите покажуваат дека има...
09.03.2018 - 11:25
Лажните вести на Твитер се шират побргу и подалеку од вистината, а таа нерамнотежа во поголема мера ја создаваат луѓето отколку таканаречените ботови...
08.03.2018 - 19:24
Дигитализацијата придонесува за еднакво учество на жените и мажите во сите општествени процеси, вклучувајќи го и бизнисот, беше речено на денешната...
03.03.2018 - 15:07
Популарната социјална платформа „Инстаграм“ наскоро ќе објави нова функција за видео и гласовни повици која ќе ја зголеми функционалноста на...
26.02.2018 - 15:34
Јужнокорејскиот гигант Самсунг денеска во Барселона го претстави својот нов смартфон Галакси С9, чиј дизајн останува главно непроменет, иако се...
14.02.2018 - 14:54
Кинеската технолошка компанија ЕХанг Инк. го претстави првиот дрон на светот, кој може да превезува луѓе. Такси дронот „ЕХанг 184“ својата промоција...
13.02.2018 - 11:01
Социјалната мрежа Феjсбук станува се попопуларна меѓу повозрасните лица, покажува неодамнешно британско истражување. Моментно најмногу се оние на...
10.02.2018 - 20:00
Instagram на корисниците почна да им нуди можност да купуваат онлајн, директно преку платформата, додека се приклучени на оваа социјална мрежа. Се...