24.04.2018 - 10:33
Компанијата Фејсбук соопшти дека отстранила или поставила знак за предупредување на 1,9 милиони примероци со екстремистичка содржина, кои се...
20.04.2018 - 03:27
  Опел Македонија промовираше нови возила од класата СУВ. Грандленд икс, Кросленд икс и Мока икс се новите три репрезентативни модели од opel...
08.04.2018 - 14:20
„Гугл Хром“, најпопуларниот прелистувач во светот, ќе добие радикално нов дизајн подоцна оваа година, соопшти „Андроид Њуз Хедлајн“, повикувајќи се...
04.04.2018 - 13:38
Американскиот синџир на супермаркети Волмарт најави дека ќе го отвори својот прв високо-технолошки супермаркет во Кина, во кој купувачите ќе можат да...
26.03.2018 - 12:01
Откако социјалната мрежа Фејсбук вчера објави извинување во американските и британските весници поради скандалот со британската консултантска фирма „...
23.03.2018 - 11:36
Истражување на Универзитетот Стенфорд и Психометричкиот институт при Универзитетот Кембриџ од 2015 година покажува како Фејсбук им овозможувал на...
22.03.2018 - 14:00
Instagram започна по чекори на Twitter воведувајќи уште една опција за своите корисници. Oд сега корисниците во делот за биографија ќе можат да...
21.03.2018 - 14:37
Технолошкиот гигант Гугл поведе нова иницијатива (Google News Initiative) за борба со лажните вести и помош за медиумите да заработат, јави Си-ен-би-...