Тарчуловски: Кој ќе донесе гласови ќе добие вода

11.10.2017 | 20:34
Прочитано: 21203

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски се појави во видео на кое на група граѓани им кажува дека во општината за која се бори, комунални проекти, ќе добијат само подобни граѓани, а тоа се оние кои ќе донесат гласови.

Телевизија 24 се обиде да стапи во контакт со Тарчуловски, но тој не одговори на нашите повици. Од неговата матична партија ВМРО-ДПМНЕ, велат дека ова видео е извадено од контекст, а ниедни лаги и манипулации нема да го спасат СДСМ од пораз.The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.