Тачи: Косово ќе добие армија 20 крајот на 2017

23.09.2017 | 19:23
Прочитано: 2066

Косовскиот претседател Хашим Тачи најави дека Косово до крајот на годината ќе добие армија и оти тоа никој нема да може да го блокира.

Во интервју за косовските медиуми Тачи истакна дека институциите работат на прашањето и дека земјата ќе ги исполни сите обврски кои ги преземала пред меѓународната заедница за овој процес да се заврши преку уставни измени.

Порача и дека нема да дозволи некој да стави вето на процесот и дека се ќе биде спроведено во соработка со меѓународните организации.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.